Pěkné panelákové kuchyně

Měsíční archív: Prosinec 2012

Levné kuchyně do paneláku

Panelákové byty zná asi poměrně dobře každý z nás. Ještě lépe je znají ti, kteří v panelákovém bytě někdy bydleli nebo dokonce bydlí a chtějí, aby jejich byt prošel rekonstrukcí. Ta rozhodně není jednoduchá a je to dáno především malým prostorem, který v paneláku je. A pro kuchyně to platí obzvlášť.

Každé kuchyňské studio se dnes zabývá i kuchyněmi do paneláků, které jsou poměrně levné vzhledem ke své velikosti i řešení, které není nijak složité. Navíc zajišťují veškerý komfort, co se týče zabudovaných spotřebičů, moderních materiálů i vhodného umístění jednotlivých skříněk apod. Nezáleží ale jen na tom, jak se kuchyně praktická, sestavená a jak moc se nám líbí, ale potřebujeme docílit i optického dojmu zvětšení kuchyně.

Pokud tedy chcete, aby vaše kuchyně v paneláku vypadala větší, pak rozhodně zapomeňte na tmavé a matné barvy.

Lesklé a světlé barvy udělají z vaší kuchyně větší, ideální je i kombinace skla na horních dvířkách kuchyně. Vestavěné spotřebiče zaberou mnohem méně místa a tak nám nejen kuchyni zvětší opticky, ale poskytnou i větší užitnou plochu pro vaření a přípravu každodenního jídla. Důležitou roli v panelákových kuchyních hraje i okno. To bychom neměli zbytečně zatěžovat závěsy, kvůli kterým nebude do bytu pronikat přirozené světlo a tma prostory značně zmenší. Zvolte světlé a ne příliš dlouhé závěsy nebo záclony, které kuchyni pouze zastíní, když to budeme právě potřebovat.

 

Vložil Panelákové kuchyně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Levné rohové kuchyně

Moderní doba sebou nese i řadu moderních věcí, řada věcí se mění a navzdory tomu, jak velká je naše kuchyně, si tak v domácnostech můžeme dovolit prakticky všechno. Rohové kuchyně jsou vhodné, jak do velkých kuchyní, tak i do menších prostor, kde se šetří každé místo, které je možné využít, jako pracovní plochu.

Rohové kuchyně jsou tvarovány a umístěny do písmena L a tak představují komfortní využití. Navíc máte v takové kuchyni všechno pěkně po ruce. Kuchyně nikdy není nijak levná záležitost, ale i tak je možné na některých věcech značně ušetřit, aniž by to pocítila především vaše domácnost.

To, že by kuchyňské materiály měli být kvalitní, o tom není pochyb. Ušetřit můžeme ale především na volbě vhodných elektrických spotřebičů. Nemusíme mít v kuchyni vždy jen to nejlepší, bohatě postačí varná deska a zabudovaná trouba. Na zabudovaných spotřebičích lze ušetřit a to poměrně dost už jen volně stojící ledničkou.

Moderní doba nám ale určuje i jisté podmínky, navíc i naše nároky značně rostou. Každé druhé kuchyňské studio dnes nabízí kuchyni na splátky. Dopřát si tak můžete vše, co potřebujete a co chcete, ale za měsíční pravidelný poplatek.

Celková částka je tak rozložena do několika měsíců, nebo let a vaše bankovní konto tolik neutrpí. Rohové kuchyně se hodí hlavně do menších bytů, ale i do panelových domů nebo moderně zařízených domácností.

Vložil Levné kuchyně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kuchyňské linky

Výběr kuchyňské linky rozhodně není jednoduchá záležitost. Je třeba mít na paměti, že vybíráte linku, která vám bude sloužit několik let, a rozhodně ji za rok nevyhodíte a nevyměníte za novou – alespoň tak je to u většiny domácností, které zařizují novou kuchyni.

Právě z tohoto důvodu by měla mít linka dlouhou životnost, měla by být praktická, jednoduchá na údržbu, kvalitní abychom se vyhnuly případným brzkým výměnám. Jak se ale v tak široké nabídce kuchyňských linek vyznat, jak vybrat tu pravou a neprohloupit?

Pokud si necháváte kuchyni kompletně navrhnout v nějakém kuchyňském studiu, pak vám bude odpovídající linka doporučena na základě jiných doplňků v kuchyni, jako jsou například kuchyňská dvířka. Linka by měla tvořit soulad s veškerými doplňky v kuchyni a dokonce i se spotřebiči. V poslední době se stali oblíbené linky z přírodního nebo umělého kamene, které jsou odolné a i sebemenší řez po ostrém noži na lince nebude vidět. Pokud zvolíte dřevo, budete mít problém, pokud do linky budete mechanicky zasahovat. Linka z kamene je odolná i proti barevným potravinám, které často zanechávají barevné stopy. Záležet si dejte i na výběru barvy. Do malých kuchyní se hodí hlavně barvy světlé.

Pokud máte kuchyni propojenou s jídelnou, můžete si dovolit i hodně tmavé odstíny barev. Poslední trendy směřují k poměrně lesklým materiálům, které v moderních kuchyních krásně vynikají.

Vložil Panelákové kuchyně | Štítek , , , | Zanechat komentář