Pěkné panelákové kuchyně

Kuchyňské pracovní desky

Pracovní deska – kuchyňská linka je nejpoužívanějším místem v kuchyni. Právě proto by měla splňovat hned několik požadavků a to nejen na kvalitu, jako takovou.

Zároveň byste se měli před koupí ujistit, že na desce nebudou některé barevné potraviny zanechávat stopy. Na některých pracovních deskách totiž i obyčejná červená paprika nebo rajčata zanechávají stopy a to není dobře. Vybírat si můžete hned z několika různých materiálů pracovních desek a z několika designových provedení.

Vzhledově by se deska měla dokonale hodit například ke skříňkám, které jsou v kuchyni rovněž nezbytné, ale i k celkovému vzhledu prostoru a malbě. Některé nabízené materiály jsou odolnější, některé naopak méně odolné a tak se i svou cenou pohybují někde jinde. Drahá deska ale nezaručuje, že je ta nejlepší a nebudete ji muset měnit do konce života.

Před koupí se ujistěte, že je deska odolná proti oděru, že i kdybyste omylem po ní přejeli ostrým nožem, že nezůstane patrná stopa. Co se týče materiálů, měli by být nejen kvalitní, ale i pohodlný co se týče údržby. Například desky z nerezových materiálů vypadají dobře, ale bohužel je na nich sebemenší kapka vody vidět. Nehodí se do domácnosti s tvrdou vodou.

Jak by teda měla vypadat taková pracovní plocha, která vám bude sloužit k přípravě každodenní jídel pro celou rodinu?

  • Odolná vůči mechanickému poškození
  • Odolná proti vysokým teplotám
  • Odolná proti chemikáliím
  • Vyrobena z kvalitních materiálů
  • Snadno omyvatelná a udržovatelná
  • Pevná, odolná proti vodě

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pracovní desky a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.