Pěkné panelákové kuchyně

Pracovní desky na kuchyňské linky

Pracovní deska je nejpoužívanější částí kuchyně a tak je potřeba, aby splňovala veškeré požadavky nejen na kvalitu, ale i na odolnost. Pracovní desku v kuchyni používáme každý den, ať už si vaříme oběd, večeři nebo jen ranní čaj a kávu pro celou rodinu. Jedná se o nejnamáhavější část vaší kuchyně.

  • Dřevotřískové (postformingové) pracovní desky
  • Pracovní desky z umělého kamene
  • Pracovní desky z žuly a přírodního kamene

Jedny z nejoblíbenějších jsou desky z přírodního kamene, ale jedná se taky o jedny z nejdražších. Tyto přírodní materiály krásně v kuchyni vyniknou, jsou velmi odolné, mají dlouhou životnost na rozdíl od dřeva, ale má i své nevýhody. Za každého ročního období se vám bude zdát kámen studený – to lze vyřešit spodním vyhříváním kamene. Jedny z nejžádanějších vzhledem ke své nízké ceně jsou pracovní desky postformingové, které snesou velkou námahu, vysoké teploty, ale snadno by se mohli poškrábat a tak znehodnotit například nože či jiným ostrým nástrojem.

Jejich další neopomenutelnou výhodou je, že si můžete vybírat hned z několika desítek barev pracovní desky, která se bude do kuchyně hodit. Na škodu ale rozhodně není ani takový zlatý střed a to jsou desky z umělého kamene.

Vynikají hlavně příjemným materiálem už na první pohled, na dotek jsou jemné, hladké a příjemné. Materiál je velmi pevný a tak při zásahu ostrým nástrojem nevzniká prohlubenina. Pokud by se ovšem na desce objevily neznámé defekty, je možné desku znovu přebrousit a vypadá vlastně jako nová.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Pracovní desky a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.