Pěkné panelákové kuchyně

Kuchyňské baterie

Každému je známo, že jednou z nejdůležitějších součástí kuchyně je kuchyňský dřez, ke kterému taky neodmyslitelně patří kuchyňská baterie. Právě díky ní si můžeme opláchnout ovoce a zeleninu, umýt si špinavé ruce od těsta, případně umýt nádobí po dobrém rodinném obědě. Jak ale takovou baterii vybrat, aby vydržela co nejdéle a nebyly s ní během užívání žádné potíže?

Jak správně vybrat kvalitní kuchyňskou baterii

Při výběru pamatujte na to, že u dřezu budete trávit poměrně dost času i přes to, že máte k dispozici myčku na nádobí.

Baterie by tak měla být snadno ovladatelná, umístěna v dobré poloze, dostatečně praktická a umístěna v adekvátní výšce. Kuchyňská baterie by měla být umístěna výš, než jakékoli jiné potřeby v kuchyni. Měla by být výš, než je kuchyňská linka, výš než dřez a zároveň bychom se k ní neměli snižovat, abychom pustily vodu. Praktičnost ale není jedním z nejdůležitějších faktorů. Zaměřit byste se měli i na celkový vzhled i design kuchyňské baterie a dřezu. Baterie a dřez by měli být vybírány v souladu, materiály by se k sobě měli vzhledově hodit a pochopitelně by měli být i velmi odolné – proti korozi a vodnímu kameni hlavně.

Barevný povrch dřezu a baterie by měl být stejný – alespoň tak doporučují designéři. Vodovodní kuchyňská baterie není totiž jen nezbytnou potřebou, ale i dobrým doplňkem, který vynikne v každé kuchyni. Vodovodní baterie jsou nabízeny i v různých cenových relacích, od prvotřídních výrobců, až po klasické levné a praktické baterie.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Vodovodní příslušenství a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.